InnoBaltica information

Firma z punktu widzenia pasażera

Firma InnoBaltica Sp. Z oo z Gdańska powstała jako inkubator innowacyjności - firma skoncentrowana na wdrażaniu innowacyjnych projektów i rozwiązań, które mogą przyczynić się do poprawy jakości życia ludzi. Udziałowcami InnoBaltica są: województwo pomorskie, samorządy miast metropolitalnych (Gdańska i Gdyni), Słupska oraz regionalne uczelnie badawcze: Politechnika Gdańska, Uniwersytet Gdański, Gdański Uniwersytet Medyczny. 

W tej chwili najważniejszym projektem jest opracowanie, budowa i wdrożenie zintegrowanego systemu biletowego komunikacji miejskiej w województwie pomorskim. Obejmie również wspólne informacje dla pasażerów i elektroniczne narzędzia do pobierania opłat. 

Obecna oferta komunikacji miejskiej nie spełnia oczekiwań klientów w kwestii łatwości i atrakcyjności codziennych przejazdów. Aby to osiągnąć, InnoBaltica współpracuje z ekspertami i klientami nad fundamentalną transformacją - pozostawiając najpilniejsze wyzwania XXI wieku jako główne ambicje podejmowanych działań. 

Rozwiązania: skomponowane przez pasażerów wraz z praktykami InnoBaltica wyspecjalizowanymi w realizacji projektu - mają pomóc w tworzeniu zrównoważonych usług transportu publicznego o wysokiej jakości. Dzięki temu w 2020 roku województwo pomorskie otrzyma innowacyjny i elastyczny system z nowoczesnym modułem informacji pasażerskiej. Atrakcyjne przejazdy z jednym biletem - ważne na wszystkie środki transportu (pociągi, autobusy, promy, tramwaje) w końcu staną się realistyczne i będą stanowić dobro wspólne naszej społeczności i gości. 

Władze województwa pomorskiego uzgodniły bardzo kompleksowy Program utworzenia wspólnego regionalnego systemu transportu publicznego na swoim terytorium. Jego główną ideą jest umożliwienie mieszkańcom i gościom bezproblemowego multimodalnego przemieszczania się. W ramach działań Interconnect region powołał organ zarządzający - InnoBaltica. Firma współpracuje z regionem Blekinge, aby zaprojektować i wdrożyć wspólną transgraniczną ofertę informacyjną i biletową w transporcie publicznym. 

Pomorski system będzie się wywodził z międzynarodowych działań pilotażowych. Zostanie wstępnie uruchomiony na dwóch multimodalnych liniach transportu publicznego łączących wybrane obszary funkcjonalne z głównymi węzłami przesiadkowymi w aglomeracji trójmiejskiej i dalej do terminalu promowego w Gdyni z połączeniem promowym do Karlskrony. InnoBaltica odegra współprzewodniczącą rolę w tworzeniu nowych / ulepszonych metod, usług i produktów dla pasażerów podróżujących bez samochodów przez granice. 

Firma będzie działać jako dostawca kanałów dystrybucji zarówno „w”, jak i „pomiędzy” obszarami partnerskimi SB. Reorganizacja firmy to pierwszy efekt projektu InterConnect. Ostateczny kształt InnoBaltica uzyska po wszystkich kluczowych analizach porównawczych systemów PT Partnerów.


Logo firmowe, odnośnik do strony głównej
Kontakt | Polityka prywatności | Logo BIP, przejście na podstronę BIP |
Logo Innobaltica
(c) 2017, Wszelkie Prawa Zastrzeżone