Aktualności, wydarzenia, sprawy bieżące

Polska Nagroda Innowacyjności 2020/2021 dla spółki InnoBaltica

Polską Nagrodę Innowacyjności 2020/2021 otrzymała spółka InnoBaltica za projekt systemu FALA i doprowadzenie do rozpoczęcia jego realizacji na terenie województwa pomorskiego. Laureat Grand Prix w dziedzinie innowacji został ogłoszony a nagroda wręczona podczas Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości, który w dniach 5 – 7 października odbywa się w Krakowie. Kapituła konkursu doceniła innowacyjność założeń systemu, którego wdrażanie rozpoczęło się na terenie województwa pomorskiego.

Podpisanie umowy z konsorcjum Asseco

14 czerwca 2021 godz. 13.00 na terenie węzła PKM Gdańsk Jasień zostanie podpisana umowa z głównym wykonawcą systemu FALA. System FALA (którego techniczna nazwa to Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności) jest zintegrowanym systemem poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim wraz z jednolitą informacją pasażerską na obszarze całego województwa pomorskiego. Głównym wykonawcą tego zaawansowanego narzędzia technologicznego będzie konsorcjum firm: Asseco Data Systems S.A. oraz AEP Ticketing Solutions z Włoch, które zostało wyłonione w drodze przetargu.

Finał konkursu Podróż na FALI

W piatek, 16 kwietnia 2021 r., finałowa czterdziestka dzieci, które uczestniczyły w konkursie Podróż na FALI, spotkała się online z Leszkiem Bonną, wicemarszałkiem województwa pomorskiego, z przedstawicielami partnerów konkursu oraz z nami - organizatorami konkursu.

Odwołanie odrzucone, wkrótce umowa z wykonawcą systemu FALA

rajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołanie w sprawie przetargu na wyłonienie głównego wykonawcy systemu FALA. Odwołanie to złożyło w marcu br. konsorcjum firm Thales Polska i Revenue Collection Systems. Decyzja KIO oznacza, że niemal pewne staje się podpisanie w najbliższych tygodniach umowy z firmą, której oferta została wskazana w przetargu jako najkorzystniejsza. Jest to konsorcjum Asseco Data Systems z firmą AEP Ticketing Solutions. Na ten moment z niecierpliwością czekali zarówno wspólnicy spółki, jak i mieszkańcy Pomorza korzystający z transportu publicznego.

Rozstrzygnęliśmy konkurs plastyczny

Kiedy na początku grudnia 2020 roku rozpoczynaliśmy konkurs „Podróż na FALI”, nawet nie przypuszczaliśmy, że odzew na rysunkowe zaproszenie będzie aż tak wielki. Do naszej siedziby wpłynęło blisko 800 prac wykonanych przez uczniów w wieku od pięciu do piętnastu lat. Dzisiaj mamy przyjemność opublikować wyniki konkursu.

Konkurs plastyczny – Wasze prace nas zachwyciły

Zakończyliśmy przyjmowanie prac w konkursie plastycznym pod nazwą „Podróż na FALI”. Dzieci z Pomorza jak zwykle nas nie zawiodły. Do siedziby spółki InnoBaltica, która jest organizatorem konkursu, spłynęło ponad 600 prac. Ich różnorodność, pomysłowość oraz oryginalność nie tylko nas zaskoczyła, ale wręcz wprawiła w zachwyt!

Podróż na FALI

Trwa konkurs plastyczny dla uczniów województwa pomorskiego. Zapraszamy do zabawy! Możecie ciekawie i twórczo spędzć czas, a dodatkowo wygrać wspaniałe nagrody. O szczegółach przeczytacie tutaj.

Zakończone projekty

Informujemy, że zakończone zostały projekty z zakresu biotechnologii oraz rozwoju innowacyjnych rozwiązań, które spółka InnoBaltica realizowała w latach 2008 - 2017. W materiale przedstawiamy listę tych projektów.

Nowi udziałowcy spółki InnoBaltica

18 grudnia 2020 roku decyzją Zgromadzenia Wspólników spółki InnoBaltica grono współwłaścicieli zostało powiększone o trzy podmioty. Są nimi: Gmina Miasto Lębork, Gmina Miasta Puck oraz Gmina Miejska Tczew.

Biletowa rewolucja na Pomorzu

Nadchodzi biletowa rewolucja na Pomorzu. Zintegrowany system poboru opłat FALA ujednolici sprzedaż biletów w pociągach i komunikacji miejskiej na terenie całego województwa. Będzie to największy i najbardziej zaawansowany technologicznie tego typu system funkcjonujący w Polsce.

Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła wyrok w sprawie systemu FALA

14 października Krajowa Izba Odwoławcza ogłosiła wyrok w sprawie odwołań związanych z przetargiem na wyłonienie głównego wykonawcy systemu zintegrowanego biletu FALA.

Debata o przyszłości transportu publicznego na Pomorzu

Zapraszamy na debatę o przyszłości transportu publicznego w kontekście ustawy o związku metropolitalnym na Pomorzu.

Odszedł nasz Prezes, Krzysztof Rudziński

Brak nam słów, żeby wyrazić co czujemy. Po długiej chorobie odszedł Krzysztof Rudziński, nasz Prezes, Przyjaciel, Mentor...

Otwarcie ofert w przetargu na zintegrowany bilet FALA

1 czerwca o godzinie 13 minął termin składania ofert w przetargu na wykonanie pomorskiego systemu biletowego FALA. Do przetargu przystąpiły cztery firmy. Maksymalna kwota, jaką zamawiający, czyli spółka InnoBaltica, przeznaczyła na podstawę tego zadania to 104 mln zł. Wszystkie złożone oferty przekroczyły tę sumę i opiewały na kwoty od ok. 129 mln zł do 230 mln zł.

Poszukujemy firmy, która wykona film animowany

Poszukiwani są wykonawcy filmu podsumowującego międzynarodowy projekt Interconnect. Spółka ogłosiła zapytanie ofertowe w tej sprawie. Film będzie wykonany w oparciu o gotowy scenariusz, który zilustruje najważniejsze działania zrealizowane w ramach tego transportowego projektu realizowanego ze środków Unii Europejskiej. 

Tryb pracy spółki w okresie zagrożenia epidemią

Ze względu na zagrożenie epidemiologiczne spółka InnoBaltica pracuje w znaczącym zakresie zdalnie. W siedzibie pełnione są natomiast dyżury. Pracownicy odbierają pocztę elektroniczną oraz telefony komórkowe, więc wszelkie sprawy i ustalenia są na bieżąco realizowane. W przypadku jakichkolwiek problemów z nawiązaniem kontaktu, prosimy o telefon pod nr 720 810 147 lub e-mail: innobaltica@innobaltica.pl

Zmiana terminu przetargu

Ze względu na powtarzające się monity firm, które przygotowują się do złożenia oferty w przetargu na Wdrożenie na obszarze województwa pomorskiego wspólnego (…) systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej, zdecydowaliśmy się na przedłużenie terminu składania ofert o dwa tygodnie - do 1 czerwca 2020 roku.

Zmiany w trybie i terminie przetargu na wykonanie systemu FALA

Wobec wpływających ze strony potencjalnych wykonawców systemu zintergowanego biletu FALA wniosków o przedłużenie terminu składania ofert oraz zmiany procedury oceny ofert Zarząd Spółki podjął kilka decyzji. 

Pierwsza z nich to decyzja o wprowadzeniu zdalnej oceny makiet systemu, bez konieczności przyjazdu zespołu wykonawcy do siedziby spółki. Opracowane zostało rozwiązanie informatyczne umożliwiające taką procedurę oceny makiety, zgodne z wymogami szczegółowymi PZP. 

Przedłużeniu uległ również termin składania ofert - do 15 maja 2020 r. 

Ustalono termin zakończenia wdrożenia projektu na 30 czerwca 2023 r. (dotychczas obowiązywał termin 31 grudnia 2022 r.).

Komunikacja miejska w okresie pandemii

Jako że komunikacja miejska jest miejscem, w którym łatwo może dojść do wzajemnego zarażania się wirusem COVID-19, organizatorzy transportu i przewoźnicy wprowadzają liczne środki ostrożności. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo pasażerów.

Ogłoszono przetarg na pomorski bilet Fala

Zgodnie z zapowiedzią został ogłoszony przetarg otwarty na wdrożenie nowego, elektronicznego systemu płacenia za przejazdy transportem publicznym na Pomorzu. Według harmonogramu nowego przetargu potencjalni wykonawcy systemu będą mieli czas na nadsyłanie ofert do połowy lutego.

Będzie nowy przetarg na pomorski bilet Fala

20 grudnia 2019 r. zostanie ogłoszony przetarg otwarty na Wdrożenie na obszarze województwa pomorskiego wspólnego dla organizatorów i przewoźników systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej.

Uroczyste podpisanie umowy na dofinansowanie zintegrowanego biletu dla Pomorza

 Podczas targów Trako, które są jednym z najważniejszych wydarzeń w branży transportowej w Polsce, została podpisana umowa na dofinansowanie projektu zintegrowanego biletu dla Pomorza. Mowa o kwocie 90 mln zł, którą Unijne Centrum Projektów Transportowych przyznało spółce InnoBaltica na realizację projektu o nazwie: „Zwiększenie dostępności regionalnego transportu kolejowego w województwie pomorskim poprzez jego integrację z transportem lokalnym – budowa elektronicznej platformy zintegrowanych usług mobilności”.

Fala na dożynkach w Kartuzach

Wielkim wydarzeniem oraz wspaniałą okazją do zabawy stało się nasze spotkanie z mieszkańcami Pomorza podczas dożynek wojewódzkich w Kartuzach. Ankieterzy zbierający opinie o systemie biletowym Fala, zapraszali uczestników imprezy do dyskusji o transporcie publicznym, a dzieci zachęcali do zabaw związanych z ekologią oraz podróżowaniem.

Konferencja projektu Interconnect „Skuteczna integracja usług transportu publicznego” - film

5 września w Elblągu spotkali się eksperci i osoby zainteresowane rozwojem transportu publicznego, aby rozmawiać na temat najbardziej przyjaznych dla pasażerów oraz skutecznych form integracji tej dziedziny życia. Konferencja zgromadziła przedstawicieli regionów współpracujących w ramach projektu Interconnect ze Szwecji, Niemiec, Estonii, Litwy i z Polski. Zobacz film z tego wydrzenia.

Cyfrowa odwaga - film 

W związku z udziałem spółki InnoBaltica w konferencji Innovation Summit, która odbyła się 28 maja 2019 r. w Warszawie został przygotowany specjalny film. Mówi o transformacji cyfrowej, jaka zachodzi w przestrzeni publicznej w województwie pomorskim. Zobaczcie.

InnoBaltica na konferencji Innovation Summit

Spółka InnoBaltica miała okazję do zaprezentowania swojego projektu „wspólnego biletu” podczas konferencji Microsoft Innovation Summit, która 28 maja odbyła się w Warszawie. Motywem przewodnim prezentacji było hasło: Mądre integrowanie obywateli 4.0, czyli jak monitorować, zarządzać i integrować dane dla dobra lokalnej społeczności. 

Wizyta studyjna w Kłajpedzie

Ostatnia w ramach projektu Interconnect wizyta studyjna miała miejsce w Kłajpedzie na Litwie. 21 maja 2019 r. partnerzy projektu z Niemiec, Polski, Szwecji, Estonii i Litwy spotkali się w siedzibie Klaipedos keleivinis transportas, żeby poznać i przeanalizować rozwiązania zastosowane w transporcie publicznym w tym rejonie Litwy.

O transporcie aglomeracyjnym w Szczecinie

Eksperci zajmujący się problematyką transportu publicznego, a zwłaszcza kolejowego, zgromadzili się w dniach 16 i 17 maja 2019 r. w Szczecinie, żeby dyskutować o najlepszych rozwiązaniach komunikacyjnych. Ważnym wątkiem tematycznym były możliwości wykorzystania środków unijnych na rozwój transportu kolejowego. 

Komisja przetargowa otworzyła wnioski

W związku z ogłoszeniem o zamówieniu publicznym na Wdrożenie na obszarze województwa pomorskiego wspólnego dla organizatorów i przewoźników systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej prowadzonym w trybie przetargu ograniczonego informujemy, że w dn. 19 kwietnia 2019 r. otworzyliśmy wnioski o dopuszczenie do udziału w postępowaniu.

Zmarł prof. Jacek Namieśnik, rektor Politechniki Gdańskiej

Rektorem Politechniki Gdańskiej był od 2016 roku. Zawodowo przez całe życie związany z tą uczelnią. Profesor zmarł w wieku 69 lat, a przyczyną śmierci były prawdopodobnie problemy kardiologiczne.
Żonie i córkom składamy szczere wyrazy współczucia. Łączymy się także ze współpracownikami Profesora oraz osobami, dla których był mistrzem i opiekunem naukowym.
Zarząd i pracownicy spółki InnoBaltica

Uwaga! Ważne informacje dotyczące zamówienia publicznego

Nastąpiła zmiana miejsca publikacji dokumentów przetargowych InnoBaltica Sp. z o.o.  Opublikowaliśmy również odpowiedzi na pytania dot. aktualnie prowadzonego postępowania.

FALA - taką nazwę będzie nosił pomorski bilet metropolitalny

Pomorski bilet metropolitalny FALA – taką nazwę będzie nosił nowy system, który już w przyszłym roku ujednolici sposoby płacenia za przejazdy transportem publicznym. FALA pokonała 3235 konkurentów – bowiem tyle propozycji zgłoszonych zostało w konkursie.

Głosowanie zakończone – uroczysty finał 18 marca

Zakończyło się głosowanie w Konkursie na nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego. Przypomnijmy – internauci oddawali głosy na jedną z czterech finałowych nazw: FALA, JANTAR, STER i MORS. W poniedziałek, 11 marca 2019 r. zamknęliśmy plebiscyt.

Kapituła konkursowa wybrała cztery finałowe nazwy dla pomorskiego biletu metropolitalnego

FALA, JANTAR, STER, MORS - to cztery najlepsze – zdaniem kapituły konkursowej - nazwy dla systemu pomorskiego biletu metropolitalnego. Kapituła obradowała w środę, 27 lutego, w sali Kolumba w gdańskim Hevelianum. Po dyskusji udało się wyłonić faworytów konkursu. Zadanie nie było łatwe, bowiem – przypomnijmy – do organizatorów spłynęło 3236 zgłoszeń. 


Nowocześnie i komfortowo w Wejherowie

Ekologiczny, choć z mocnym silnikiem, klimatyzowany, w pełni monitorowany, z bezpłatnym wi-fi - taki jest nowy autobus, który z końcem lutego wyjeżdża na wejherowskie ulice. We wtorek, 26 lutego 2019 r. na rynku w Wejherowie dokonano prezentacji i poświęcenia pojazdu marki Solaris.

Warsztaty z młodzieżą ze Słupska

We wtorek, 5 lutego 2019 r., młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku wzięła udział w warsztatach zorganizowanych na terenie naszej spółki. Spotkanie było okazją do wymiany pomysłów, poznania wzajemnie swoich potrzeb, a dla młodzieży było także próbką tego, jak pracuje się w firmie technologicznej.

Warsztaty z licealistami ze Starogardu Gdańskiego

W czwartkowe popołudnie w siedzibie naszej spółki gościliśmy młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie zaaranżowała fundacja Inspirujące Przykłady, która wspiera 17-18-latków w procesie wybierania zawodu, czy raczej drogi życiowej.

Spotkanie wykonawców

30 stycznia 2019 roku odbyło się spotkanie potencjalnych wykonawców w ramach ogłoszonego przez nas postępowania. Głównym zadaniem tego działania było zebranie w jednym miejscu przedstawicieli firm zainteresowanych udziałem w przetargu w celu wyjaśnienia wątpliwości związanych z przedmiotem zamówienia.

Zmiany w regulaminie konkursu na nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego

Zakończyliśmy pierwszy etap konkursu na nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego. Etap drugi rozpoczniemy 4 marca 2019 r. Uwaga, zmianie uległy również inne terminy konkursowe.

Posiedzenie kapituły konkursowej odwołane

W związku z tragicznymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Gdańsku, zdecydowaliśmy o zmianie terminu obrad kapituły Konkursu na nazwę własną pomorskiego biletu metropolitalnego.

Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska, nie żyje

Z głebokim żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Pawła Adamowicza, wieloletniego prezydenta Gdańska.  Prezydent zmarł w szpitalu w wyniku ran odniesionych podczas ataku nożownika zadanych mu w niedzielny wieczór, w trakcie finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 
Paweł Adamowicz miał 53 lata. Niemal całe życie zawodowe poświęcił Gdańskowi. Będzie nam brakowało świetnego Gospodarza Miasta, Szefa, Przyjaciela.
Wyrazy współczucia rodzinie oraz najbliższym współpracownikom składają 

zarząd i pracownicy spółki InnoBaltica 

Weź udział w konkursie na nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego

Na Pomorzu powstaje długo wyczekiwany system, który pozwoli na podróżowanie różnymi środkami komunikacji zbiorowej na jednym bilecie. 2 stycznia 2019 roku rozpoczęliśmy konkurs na nazwę tego systemu. Do wygrania m.in. nowoczesny smartfon!

Pomorska ELENA projektem flagowym

Pomorski projekt ELENA został uznany za projekt flagowy, a jego twórców zaproszono do zaprezentowania go podczas Forum Inwestycyjnego Prezydentów i Burmistrzów, które odbędzie się w dniach 19-20 lutego w Brukseli.

Na święta Bożego Narodzenia

Wszystkim pasażerom transportu publicznego, naszym partnerom oraz współpracownikom składamy serdeczne życzenia świąteczne. Niech nowy rok 2019 przyniesie Wam radość i satysfakcję!

Nowe rozwiązania technologiczne w komunikacji testowane w kolejnych miastach na Pomorzu

Począwszy od połowy listopada spółka InnoBaltica wprowadza testy nowych rozwiązań w transporcie publicznym w kilkunastu miastach na Pomorzu. Są to miasta nieobjęte dotąd pilotażem systemu, a bardzo istotne z punktu widzenia zrównoważonego rozwoju transportu publicznego w naszym województwie. Specjalne rączki z kodami QR i tagami NFC są już montowane w autobusach w Lęborku, w następnej kolejności pojawią się w Chojnicach i Malborku.

Wniosek o dofinansowanie z POIiŚ złożony

O ponad 90 mln zł ubiega się województwo pomorskie na stworzenie systemu ujednoliconych płatności za przejazdy transportem publicznym (nazywanego potocznie, choć niezbyt precyzyjnie, wspólnym biletem). System pozwoli mieszkańcom Pomorza i turystom na swobodne poruszanie się koleją i innymi środkami komunikacji miejskiej w całym regionie, bez konieczności znajomości cen poszczególnych taryf i bez potrzeby kupowania pojedynczych biletów.

Zakończenie dialogu technicznego

Informujemy, że w dniu 5 listopada 2018 roku zakończyliśmy dialog techniczny poprzedzający ogłoszenie postępowania na zaprojektowanie i wdrożenie nowego systemu pobierania opłat za przejazdy komunikacją publiczną w województwie pomorskim. Serdecznie dziękujemy uczestnikom za zaangażowanie i wkład merytoryczny.

Wystartował pilotaż, czyli po co nam nowe uchwyty w autobusach?

W Słupsku jako pierwszym mieście na Pomorzu pojawiły się w autobusach specjalne uchwyty dla pasażerów, będące jednocześnie urządzeniami testującymi. Jest to element pilotażu zmierzającego do utworzenia ujednoliconego systemu opłat za bilety w transporcie publicznym. W najbliższych dniach podobne uchwyty będą pojawiać się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie i Starogardzie Gdańskim. Zachęcamy wszystkich pasażerów, aby sczytywali swoimi smartfonami kody QR i tagi NFC – w ten sposób pomagają nam pozyskiwać dane niezbędne do stworzenia przyjaznego systemu ujednoliconego biletu.

Wizyta studyjna w Estonii i Finlandii

Estonia to jedno z najlepiej rozwiniętych technologicznie państw na świecie. A jej stolica, Tallinn, od lat uchodzi za jedno z miast o najciekawszych rozwiązaniach komunikacyjnych. Nic więc dziwnego, że czwarta już wizyta studyjna w ramach projektu Interconnect miała miejsce właśnie w Estonii (oraz sąsiadującej z nią Finlandii).

Sejmik udzielił spółce InnoBaltica zgody na wdrożenie nowego systemu biletowego

W poniedziałek, 24 września 2018 r., podczas wyjazdowej sesji w Słupsku, Sejmik Województwa Pomorskiego przyjął uchwałę w sprawie powierzenia spółce InnoBaltica części zadań własnych województwa w zakresie transportu publicznego. To samo zrobiły kilka dni później Rady Miasa Gdańska i Gdyni.

Wizyta studyjna w Pomorskiem

23 uczestników, siedem lokalizacji, cztery typy środków transportu publicznego, ponad 100 km przejechanych tras – to tylko niektóre liczby związane z wizytą studyjną na Pomorzu w ramach projektu Interconnect. 7 września partnerzy projektu gościli w naszym województwie i testowali oraz analizowali systemy komunikacyjne w praktyce.

Seminarium i podpisanie umów pilotażowych

Podpisaniem umów umożliwiających przeprowadzenie pilotażu na tzw. wspólny bilet rozpoczęło się w czwartek seminarium pn. „Wzorce dla współczesnego transportu publicznego”. Po uroczystym podpisaniu umów, uczestnicy seminarium zapoznali się z raportem przygotowanym w ramach projektu Interconnect. Dotyczył on analizy systemów komunikacyjnych w różnych regionach krajów południowego Bałtyku.

Pilotaż tzw. wspólnego biletu w województwie pomorskim – terminy, założenia, zasięg terytorialny

Już we wrześniu 2018 roku rozpocznie się pilotaż systemu nazywanego potocznie wspólnym biletem. Pierwszym etapem widocznym dla pasażerów na Pomorzu będzie rozwieszenie specjalnych identyfikatorów (w formie uchwytów dla pasażerów) w autobusach, tramwajach, trolejbusach i pociągach w wybranych częściach województwa pomorskiego. 

Seminarium Wzorce dla współczesnego transportu publicznego

6 września w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku odbędzie się seminarium benchmarkowe pod nazwą „WZORCE DLA WSPÓŁCZESNEGO TRANSPORTU PUBLICZNEGO” („Benchmarks for the current public transport system”). Jest to wydarzenie organizowane w ramach międzynarodowego projektu Interconnect.

Konkurs dla młodzieży

Uwaga, uwaga - konkurs dla uczniów i studentów! Jeśli masz 16-26 lat Interreg South Baltic zaprasza Cię do wzięcia udziału w konkursie wideo. Czekają atrakcyjne nagrody.

W Lęborku o nowych rozwiązaniach biletowych

W ramach prowadzonych przez nas od połowy kwietnia konsultacji społeczno-technicznych odwiedziliśmy w czwartek, 28 czerwca, Lębork. Przedstawicielom urzędów (miejskiego i powiatowego) oraz przewoźnikom zaprezentowaliśmy najważniejsze założenia tworzonej w firmie InnoBaltica Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności, zwanej potocznie wspólnym biletem.

O „wspólnym bilecie” w Kwidzynie

Okolice Kwidzyna to teren, gdzie transport publiczny jest bardzo rozproszony – dotyczy to zarówno samego miasta, jak i gmin mieszczących się na obszarze powiatu kwidzyńskiego. Jak szacują przedstawiciele samorządu, około 85 proc. podróży transportem publicznym realizowanych jest tutaj wewnątrz powiatu, a tylko ok. 15 proc. to dalsze wyjazdy - np. w kierunku metropolii trójmiejskiej. Kwidzyn był kolejnym miastem, które odwiedziliśmy (26 czerwca 2018) w ramach konsultacji społeczno-technicznych.

Konsultacje społeczno-techniczne w Malborku

Malbork był kolejnym miastem na mapie naszych konsultacji społeczno-technicznych, które prowadzimy od połowy kwietnia w największych ośrodkach województwa pomorskiego. 
- Być może dzisiaj jeszcze nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę, ale nowoczesny system integrujący sprzedaż biletów jest koniecznością w naszych czasach - powiedział Marek Charzewski, burmistrz Malborka

Wielki sukces naszej spółki – środki z funduszu ELENA po raz pierwszy w Polsce

Po raz pierwszy w Polsce udało się uzyskać unijne pieniądze z instrumentu finansowego ELENA (European Local ENergy Assistance). Beneficjentem pozyskanych środków jest nasza spółka – InnoBaltica. 2,3 mln euro zostanie wykorzystane na pomoc techniczną przy opracowaniu i wdrożeniu tzw. wspólnego biletu na Pomorzu.

Konsultacje społeczno-techniczne w Człuchowie

Człuchów – miasto powiatowe w województwie pomorskim położone najdalej od stolicy regionu, Gdańska – było kolejnym przystankiem na mapie naszych konsultacji społeczno-technicznych. O założeniach Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności rozmawialiśmy z przedstawicielami miasta, powiatu oraz z samymi przewoźnikami.

Wizyta studyjna na Lubelszczyźnie

Produkcja nowoczesnych trolejbusów i autobusów, rozwiązania stosowane w zarządzaniu transportem publicznym, sposoby pozyskiwania funduszy unijnych na projekty związane z komunikacją – to tylko niektóre zagadnienia, którymi zajmowali się uczestnicy wizyty studyjnej w Lublinie, Nałęczowie i Świdniku. Udział w wydarzeniu wzięło blisko 40 osób – przedstawicieli 30 samorządów i spółek samorządowych z województwa pomorskiego.

O „wspólnym bilecie” na konwencie samorządowym w Wejherowie

Konwent samorządowy, który co miesiąc odbywa się w Wejherowie, był okazją do zaprezentowania założeń wdrożenia na Pomorzu Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności.  Mówiono m.in. o ważnej roli, jaką odgrywa wejherowski Miejski Zakład Komunikacji we wdrażaniu nowoczesnych rozwiązań w tej dziedzinie.

Wizyta studyjna w regionie Blekinge

Niespełna pół roku zostało do wprowadzenia nowego systemu płacenia za bilety komunikacyjne w regionie Blekinge w Szwecji. Między innymi z tego powodu partnerzy projektu Interconnect testowali istniejące aktualnie rozwiązania w szwedzkim transporcie publicznym. Da to możliwość porównania ich z planowanymi udogodnieniami, a równocześnie posłuży partnerom projektu do tworzenia własnych rozwiązań w komunikacji.

O wspólnym bielcie dla Pomorza na seminarium w Gdańsku

Blisko 100 specjalistów zajmujących się na co dzień tematyką transportu publicznego oraz systemami integrującymi komunikację zbiorową spotkało się 10 maja w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Okazją do dyskusji i prezentacji było seminarium „Wspólny bilet w komunikacji publicznej”. Wydarzenie stało się zarazem oficjalną inauguracją systemu pod roboczą nazwą Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności. 

Konferencja w Gdańsku "Wspólny bilet w komunikacji publicznej"

Wspólny bilet w komunikacji publicznej będzie głównym tematem konferencji, która 10 maja zgromadzi w Urzędzie Marszałkowskim w Gdańsku ponad 100 uczestników. Udział w wydarzeniu wezmą osoby zajmujące się zawodowo organizacją transportu publicznego, naukowcy, eksperci, a także specjaliści ds. systemów biletowych i rozliczeniowych oraz dziennikarze.

Spotkanie konsultacyjne w Starogardzie Gdańskim

Samorządowcy, pracownicy urzędów oraz przedstawiciele przewoźników z terenu powiatu starogardzkiego wzięli udział w spotkaniu konsultacyjno-technicznym w Starogardzie Gdańskim. Przedmiotem rozmów były zmiany planowane w sposobie płacenia za przejazdy w środkach transportu publicznego, za których przygotowanie odpowiada spółka InnoBaltica.

Trójmiejskie Ogólnopolskie Seminarium Transportowe TOST

Najważniejsze wyzwania zrównoważonego transportu, rozwiązania techniczne dedykowane osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, sposoby kształtowania optymalnych dla miast systemów transportu zbiorowego – to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszane podczas dwudniowego Trójmiejskiego Ogólnopolskiego Seminarium Transportowego (TOST)

Konsultacje społeczno-techniczne w Tczewie

Spotkaniem w Tczewie spółka InnoBaltica rozpoczęła cykl konsultacji społeczno-technicznych. We wtorkowych rozmowach uczestniczyły osoby zajmujące się na co dzień zawodowo tematyką transportu publicznego, przedstawiciele mieszkańców Tczewa oraz dziennikarze lokalnych i trójmiejskich mediów.

Dialog techniczny zakończony

Dobiegły końca rozmowy oraz analizy prowadzone w ramach dialogu technicznego w spółce InnoBaltica. 23 firmy z różnych części świata pokazywały swoje rozwiązania w zakresie integracji systemów sprzedaży biletów w transporcie publicznym.

Na Wielkanoc

Życzenia spokoju, radości, pięknych chwil w gronie rodziny i najbliższych
wszystkim współpracownikom, przyjaciołom i pasażerom transportu publicznego

składają
zarząd i pracownicy spółki InnoBaltica

O projektach transgranicznych podczas Transport Week

Podczas trzydniowej imprezy pod nazwą Transport Week odbyło się seminarium dla firm i instytucji, które uczestniczą w programie Interreg Południowy Bałtyk. Tematem rozmów była współpraca transgraniczna oraz sposoby na finansowanie i udoskonalanie rozwiązań transportowych.

Pierwsze spotkanie Zespołu Doradczo-Technicznego

Przy spółce InnoBaltica został powołany Zespół Doradczo-Techniczny, z którym konsultowane będą wszelkie istotne działania w trakcie projektowania i tworzenia informatycznej Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności.

Seminarium transportowe w Gdyni - podsumowanie

Uproszczenie systemów opłat za bilety, wprowadzenie pojazdów elektrycznych, niskie koszty i wygodne warunki podróżowania – to tylko niektóre z propozycji usprawnienia komunikacji publicznej na Pomorzu. Doszli do nich uczestnicy seminarium, jakie odbyło się w czwartek, 22 lutego 2018 r. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni.

Zmarł wybitny Człowiek - Andrzej Duch

Z głębokim żalem przyjęliśmy informację o śmierci Andrzeja Ducha, wieloletniego Dyrektora Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miejskiego w Gdańsku.
Wyrazy współczucia Rodzinie i Przyjaciołom składają zarząd i pracownicy spółki InnoBaltica

Przygotowania do seminarium transportowego - wideo

Seminarium dotyczące transportu publicznego zaplanowane jest na 22 lutego 2018 r. w Gdyni. Wezmą w nim udział osoby i firmy zajmujące się zawodowo organizacją przewozów pasażerskich na terenie województwa pomorskiego. Seminarium połączone z warsztatami jest realizowane w ramach miedzynarodowego projektu Interconnect. Zobaczcie wideo z przygotowań do tego wydarzenia.

Seminarium transportowe w Gdyni

22 lutego 2018 roku w Gdyni spotkają się osoby zajmujące się zawodowo organizowaniem transportu zbiorowego na Pomorzu oraz w regionach sąsiadujacych z Pomorzem. Dyskutować będziemy o możliwych rozwiązaniach, które pozwoliłyby przekształcić system w sposób nowoczesny i przyjazny pasażerom.

InnoBaltica stała się oficjalnie partnerem projektu Interconnect

W programie Interconnect zaszła ważna dla naszej spółki zmiana. InnoBaltica została formalnie uznana za partnera projektu i tym samym oficjalnie przejęła wszystkie dedykowane zadania, które dotychczas przypisane były do Województwa Pomorskiego. 


Projekt Interconnect uznany za flagowy

Etykieta „sztandarowy” czy "flagowy" daje większą wiarygodność działaniom organizacji współpracujących przy projekcie i pomaga dotrzeć do szerszej grupy odbiorców. Dowiedz się, dlaczego projekt, którego jesteśmy partnerem, otrzymał to wyróżnienie.

Pierwsza wizyta studyjna w ramach projektu Interconnect

Podczas wizyty studyjnej w Nykøbing (Dania) i Rostocku (Niemcy) członkowie organizacji biorących udział w projekcie Interconnect poznawali i testowali regionalne systemy transportu publicznego.

Rozpoczynamy dialog techniczny

Aż 23 firmy zgłosiły swój udział w dialogu technicznym, jaki ogłosiła spółka InnoBaltica. Dotyczy on możliwych rozwiązań w projektowanym systemie poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim.

O projekcie InnoBaltiki na Zarządzie Województwa Pomorskiego

Zarząd Województwa Pomorskiego podczas swojego posiedzenia 5 grudnia 2017 r. wysłuchał informacji dotyczących planu realizacji Programu Poboru Opłat.

Kongres Smart Metropolia

Kongres Smart Metropolia to miejsce, gdzie spotykają się wszystkie podmioty zainteresowane i zaangażowane we wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w polskich miastach. Szósta edycja kongresu stała się także okazją do zaprezentowania założeń projektu, jaki spółka InnoBaltica planuje wdrożyć na terenie województwa pomorskiego.

Seminarium Interreg Południowy Bałtyk

Podczas seminarium na temat programów Europejskiej Współpracy Terytorialnej mieliśmy okazję, by opowiedzieć o doświadczeniach współpracy z partnerami w ramach projektu InterConnect.
Logo firmowe, odnośnik do strony głównej
Kontakt | Polityka prywatności | Logo BIP, przejście na podstronę BIP |
Logo Innobaltica
(c) 2017, Wszelkie Prawa Zastrzeżone