Seminarium transportowe w Karlskronie

Przy udziale blisko 50 osób odbyło się w Karlskronie (Szwecja, region Blekinge) seminarium poświęcone zagadnieniom przyszłości transportu publicznego. Uczestnikami tego wydarzenia, zorganizowanego na Politechnice w Blekinge (Blekinge Tekniska Högskola - BTH), byli urzędnicy, naukowcy, studenci oraz osoby zajmujące sie na co dzień organizacją komunikacji publicznej.

Seminarium podzielono na część teoretyczną i praktyczną. Prezentacje przeplatane były warsztatami, dzięki czemu uczestnicy mieli wyjątkową okazję przedyskutować i podzielić się swoimi doświadczeniami, wiedzą i zagadnieniami dotyczącymi różnych aspektów transportu publicznego, takich jak aspekty pasażerskie (dostępność, wspólne bilety, systemy informacyjne itp. ), techniczne i środowiskowe (obecna i przyszła infrastruktura, środki transportu publicznego, zrównoważone paliwa i zasoby energetyczne itp. 

Pomysły i sugestie z dyskusji i warsztatów zostały zebrane przez zespół BTH i zostaną poddane dalszej analizie w celu przygotowania kompleksowego sprawozdania na temat wizji transportu publicznego na obszarze objętym projektem. 

Seminarium tematyczne Interconnect, które odbyło się w Karlskronie 13 lutego 2018 roku, było pierwszym z pięciu seminariów poświęconych wizji regionalnego i transgranicznego transportu publicznego w krajach obszaru Południowego Bałtyku - Estonii, Danii, Niemczech, na Litwie, w Polsce i Szwecji. 

Zobacz też wideo (poniżej)
15/02/2018

Informacja dotycząca projektu Interconnect

 

Interreg Południowy Bałtyk

Logo firmowe, odnośnik do strony głównej
Kontakt | Polityka prywatności | Logo BIP, przejście na podstronę BIP |
Logo Innobaltica
(c) 2017, Wszelkie Prawa Zastrzeżone