Pierwszy etap konkursu zakończony

Zakończył się pierwszy etap konkursu na nazwę własną pomorskiego biletu metropolitalnego. Oznacza to, że zamknęliśmy przyjmowanie propozycji nazw. O tym, które pomysły przejdą do finału, zadecyduje kapituła konkursowa. Pierwotnie termin jej obrad zaplanowany był na 22 stycznia 2019 r., jednak ze względu na tragiczne wydarzenia w Gdańsku, obrady zostały odwołane. O nowym terminie poinformujemy wkrótce.

Na konkurs wpłynęły ponad 3 tysiące zgłoszeń. Mieszkańcy Pomorza wykazali się ogromną kreatywnością – przesyłali propozycje nazwy odwołujące się do bardzo różnorodnych kręgów skojarzeniowych. Były zarówno pomysły eksponujące walory turystyczne Pomorza, odwołujące się do elementów przyrodniczych regionu, do motywu podróży, koncentrujące się na technologicznych aspektach systemu czy podkreślające fakt, że centrum systemu znajduje się w Gdańsku i zarazem w Trójmieście. 

O tym, jakie nazwy przejdą do ścisłego finału, zadecyduje kapituła konkursu. O ostatecznym wyborze najlepszej zdecydują sami Pomorzanie. Zostanie uruchomione głosowanie, którego rezultat przesądzi o wyniku konkursu. 
Więcej na temat założeń konkursu przeczytasz tutaj.
Bieżące informacje o konkursie znajdują się także na stonie biletpomorze.pl
2019/01/17

Logo firmowe, odnośnik do strony głównej
Kontakt | Polityka prywatności | Logo BIP, przejście na podstronę BIP |
Logo Innobaltica
(c) 2017, Wszelkie Prawa Zastrzeżone