Kongres Smart Metropolia

O integracji transportu publicznego na kongresie Smart Metropolia

Kongres Smart Metropolia to miejsce, gdzie spotykają się wszystkie podmioty zainteresowane i zaangażowane we wdrażanie nowoczesnych rozwiązań technologicznych w polskich miastach. Szósta edycja kongresu stała się także okazją do zaprezentowania założeń projektu, jaki spółka InnoBaltica planuje wdrożyć na terenie województwa pomorskiego. 

Podczas warsztatów zorganizowanych wspólnie z Obszarem Metropolitalnym Gdańsk-Gdynia-Sopot zaprezentowane zostały założenia do programu „Wdrożenie na obszarze województwa pomorskiego wspólnego dla wszystkich organizatorów i przewoźników transportu systemu poboru opłat za przewozy w zbiorowym transporcie pasażerskim oraz systemu jednolitej informacji pasażerskiej”. 

Krzysztof Rudziński, prezes spółki InnoBaltica, pokazał, jak system zostanie zbudowany, jaka jest filozofia jego funkcjonowania i jak ma on współgrać z innymi działaniami komunikacyjnymi w regionie. Szczególny nacisk położony został na kompatybilność z Systemem Roweru Metropolitalnego oraz na spójność jego działania na trasach międzynarodowych – mowa tu zwłaszcza o połączeniach transbałtyckich do Szwecji. Całość prezentacji znajdziecie poniżej.

Krzysztof Perycz-Szczepański, kierownik projektu System Roweru Metropolitalnego, mówił o możliwości wykorzystania nowoczesnych systemów informatycznych do zarzadzania usługami publicznymi w transporcie miejskim na przykładzie biletu metropolitalnego oraz systemu rowerowego. 

Kongres Smart Metropolia odbył się w dniach 13-14 listopada w Gdańsku na terenie Amberexpo. Celem corocznego wydarzenia jest kreowanie dyskusji wokół najważniejszych zagadnień związanych z rozwojem obszarów metropolitalnych. Jest to jedno z największych w Polsce forów debaty nad tym, w jakich kierunkach powinny rozwijać się metropolie. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie kongresu.

Pobierz plik:

Skip to content