Konkurs plastyczny – Wasze prace nas zachwyciły

Zakończyliśmy przyjmowanie prac w konkursie plastycznym pod nazwą „Podróż na FALI”. Dzieci z Pomorza jak zwykle nas nie zawiodły. Do siedziby naszej spółki InnoBaltica, która jest organizatorem konkursu, spłynęło już ponad 600 prac, ale ciągle jeszcze je liczymy i wpisujemy na listę konkursową, więc ta liczba może się powiększyć. Ich różnorodność, pomysłowość oraz oryginalność nie tylko nas zaskoczyła, ale wręcz wprawiła w zachwyt! 

Prace uczestników konkursu plastycznego Podróż na FALI
Prace uczestników konkursu zachwyciły organizatorów


Przypomnijmy: 9 grudnia 2020 roku ogłosiliśmy konkurs, w ramach którego postawiliśmy przed dziećmi zadanie przedstawienia za pomocą obrazka ich podróży pociągiem, autobusem, trolejbusem czy tramwajem i pokazanie najpiękniejszych miejsc na Pomorzu. 


Dzieci startowały w dwóch kategoriach związanych z wiekiem – klasy 0-III oraz IV – VIII. Pierwsze tygodnie konkursu przyniosły niewielką liczbę prac, jednak z czasem nasi młodzi Pomorzanie rozkręcali się coraz bardziej, aby w ostatnich dniach, czyli w tygodniu 12-19 lutego dosłownie zasypać nas swoimi dziełami. Zadziwiła nas ogromna różnorodność technik plastycznych. Dostaliśmy obrazki rysowane, malowane, wycinane, wydrapywane, wyklejane i sklejane, a także wykonane przez osoby z zacięciem do majsterkowania.


Co przedstawiają? Przede wszystkim ukochane przez Was zakątki Pomorza oraz ich symbole. Jest więc Żuraw i Neptun, Dar Młodzieży, latarnia w Rozewiu, fokarium w Helu, dom do góry nogami w Szymbarku, zamek w Malborku, zwierzęta z oliwskiego zoo… Obrazki pokazują także różne środki komunikacji – mamy więc utrwalone w Waszych pracach pociągi, autobusy, trolejbusy, tramwaje… Niektóre są bardzo realistyczne, a inne to bajkowe pojazdy pełne fantazyjnych kształtów i kolorów. 


Co teraz? Następnym etapem konkursu jest ocena prac przez wewnętrzną komisję konkursową. Wyłonionych zostanie 40 obrazów, które zawalczą o zwycięstwo. I od tego momentu rywalizacja odbywać się będzie dwutorowo. Z jednej strony swoich laureatów wybierze profesjonalna kapituła konkursu, z drugiej zaś na swoich faworytów głosować będą internauci poprzez nasz profil facebookowy. 


Listę laureatów ogłosimy 8 kwietnia i oczywiście obdarujemy ich obiecanymi nagrodami, wśród których są m.in. smartfony i elektroniczne opaski sportowe, a najpiękniejsze prace zostaną powiększone i zaprezentowane na wystawie. O szczegółach będziemy Was informować na bieżąco.

Skip to content