Piętnasty POK już prawie gotowy

Kolejny, piętnasty już punkt obsługi klienta systemu FALA powstaje na terenie województwa pomorskiego. Jest to POK w Pucku. Pod koniec września zainstalowany w nim  został  sprzęt informatyczny niezbędny do obsługi pasażerów. Pucki POK będzie działać przy Starym Rynku – w punkcie informacji turystycznej.

Punkt Obsługi Klienta w Pucku będzie działał w Informacji Turystycznej przy Starym Rynku

Sieć stacjonarnych punktów obsługi klienta jest elementem projektu tworzenia na terenie województwa pomorskiego zintegrowanego systemu płacenia za przejazdy w transporcie publicznym. System FALA pozwala na w pełni elektroniczną obsługę całego procesu począwszy od zaplanowania trasy, poprzez wybór wariantu podróży aż po całkowite rozliczenie przejazdu, czyli zakup biletów. Mimo to organizatorzy transportu zdecydowali, że warto zorganizować stacjonarne punkty, aby wspierać osoby, które nie są biegłe w obsłudze urządzeń elektronicznych, a także te, które potrzebują uzupełnienia wiedzy na temat nowego systemu.

W punktach obsługi klienta mieszkańcy regionu oraz turyści będą mogli m.in. założyć konto w systemie FALA, doładować swoje konto, zamówić kartę FALA, poprosić o pomoc w zmienieniu ustawień swojego konta, sprawdzić swoje dane, a także zgłosić reklamację.

Spółka InnoBaltica, która na zlecenie pomorskich samorządów odpowiada za wdrożenie systemu FALA, chce jak najlepiej przygotować mieszkańców Pomorza na nadchodzące zmiany i dlatego sieć POK-ów została przygotowana już teraz. Bezpośrednio przed uruchomieniem systemu FALA punkty obsługi klienta zostaną wyraźnie oznakowane, aby mieszkańcy Pomorskiego wiedzieli dokąd się udać po wsparcie – o ile takie będzie potrzebne.

Poniżej przedstawiamy listę POK-ów przygotowanych już do działania. Oznacza to, że w tych miastach lokale zostały już wyposażone w sprzęt, a personel został przeszkolony w zakresie obsługi pasażera w systemie FALA.

Gdańsk – jeden punkt, drugi w przygotowaniu

Tczew – trzy punkty,

Kwidzyn,

Chojnice,

Miastko,

Słupsk,

Ustka – dwa punkty,

Lębork,

Wejherowo,

Władysławowo – dwa punkty

Puck

W przygotowaniu są punkty w Gdyni oraz Rumi.

Spółka InnoBaltica prowadzi także rozmowy z kilkoma jeszcze miastami w sprawie uruchomienia na ich terenie kolejnych punktów.

07/10/2022

Skip to content