PUNKT OBSŁUGI KLIENTA W PUCKU BĘDZIE NA DWORCU KOLEJOWYM

Wdrażanie systemu FALA w województwie pomorskim, za które odpowiada spółka InnoBaltica podzielone jest na kilka etapów, a każdy z nich ma trzy kroki. Pierwszym jest uruchomienie Punktów Obsługi Klienta Systemu FALA między innymi w Pucku. Wstępnie jego otwarcie zostało zaplanowane pod koniec września bieżącego roku, jednak z powodu zmiany lokalizacji zostanie ono przełożone na październik.

– Dostępność naszych usług dla wszystkich użytkowników jest priorytetem. Chcemy popularyzować wiedzę o innowacyjnych rozwiązaniach w zakresie korzystania z transportu publicznego w Pomorskiem, a tym samym zachęcać zarówno mieszkańców jak i turystów do komunikacji miejskiej i kolejowej. Nasze Punkty Obsługi Klienta powinny być w lokalizacji uniwersalnej i widocznej, do której łatwo dotrzeć. Pojawiła się nowa możliwość i zdecydowaliśmy wspólnie z Panią Hanną Pruchniewską, burmistrz Pucka, o przeniesieniu POK-u do budynku dworca PKP – informuje Radomir Matczak, prezes zarządu InnoBaltica Sp. z o.o. – Ta decyzja wpłynie na zmianę daty otwarcia punktu, ale skorzystają na tym osoby podróżujące w ramach systemu FALA – dodaje.

Na jaką pomoc będą mogli liczyć mieszkańcy Pucka w POK-u?

Osoby, które zdecydują się na podróż z FALĄ mają do wyboru różne sposoby zakupu biletu na transport miejski i kolejowy. Część pasażerów zapewne zdecyduje się na zakup elektroniczny za pomocą aplikacji, część w formie tradycyjnej za pomocą karty płatniczej lub karty FALA. Osoby zainteresowane pomocą w założeniu konta w systemie FALA lub zamówieniem karty FALA, a także dodatkowymi informacjami, otrzymają wsparcie pracowników POK również w trybie stacjonarnym, czyli właśnie w Punkcie Obsługi Klienta. Przypomnijmy FALA to pierwsza w Polsce regionalna platforma do sprzedaży biletów na transport publiczny. Jest jedynym systemem w Polsce umożliwiającym ujednolicenie poboru opłat za transport publiczny na obszarze całego województwa. Integruje gminy oraz różne środki komunikacji miejskiej z transportem kolejowym. Dzięki temu pasażerowie będą mogli podróżować po całym regionie pomorskim bez konieczności kupowania kilku oddzielnych biletów. Docelowo system FALA sam będzie naliczał ceny, tak, aby podróż była jak najtańsza. Planer podróży podpowie najwygodniejsze i najszybsze połączenia. Warto przypomnieć, że pasażer decydując się na podróż w ramach FALI nie musi znać cen biletów ponad stu taryf w regionie ani szukać możliwości ich fizycznego zakupu. Wystarczy, że zaznaczy swoją obecność w pojeździe poprzez proste kliknięcie w aplikacji lub przyłoży kartę do czytnika. Podsumowując, podróż w ramach systemu FALA pozwoli zarówno na zaplanowanie trasy, zakup biletu, jak i  zapisanie uprawnień do ulg ustawowych i handlowych, działających w konkretnym mieście czy środku transportu.

Harmonogram uruchomienia systemu w Pucku 25.08.2023

– uruchomienie portalu pasażera (przez Internet można założyć konto w systemie Fala) 29.09.2023

– podróż z kartą komunikacją miejską Pucka (pilotaż) Październik 2023

– otwarcie Punktu Obsługi Klienta (można stacjonarnie wyrobić kartę i uzyskać informacje na temat systemu, zależy od terminu zakończenia dworca PKP w Pucku) 15.12.2023

– start systemu w całym województwie (kolej + komunikacja miejska)

Skip to content