System FALA w Gdańskiej Karcie Mieszkańca

Od dnia 15 grudnia można bezpośrednio z konta Karty Mieszkańca bezpłatnie zamówić nową kartę, która będzie umożliwiać korzystanie z transportu publicznego w ramach Systemu FALA. Nowe karty „2 w 1” będą dostarczane pocztą pod adresy wskazane w kontach użytkowników Karty Mieszkańca. System FALA wszedł w etap testowania aplikacji w Gdańsku.

Co to oznacza?

Ważne jest, że obydwa systemy komunikacji miejskiej w Gdańsku przez pewien czas będą działać równolegle. Nie będzie to rewolucja, a bardziej ewolucja. W tym okresie zachowają pełną funkcjonalność dotychczas wydane Karty Mieszkańca – zamówienie nowej karty nie jest obowiązkowe. Aplikacja Jestem z Gdańska będzie oferować wszystkie dotychczasowe możliwości, w tym zakup biletów okresowych i semestralnych – w ramach aktualnej oferty, a w niedalekiej przyszłości również poprzez System FALA .

Co trzeba zrobić?

W zasadzie niczego nie „trzeba” robić. Zamówienie nowej karty jest zupełnie dobrowolne i opcjonalne. Tym niemniej, jeśli planuje się korzystanie z Systemu FALA, warto zamówić nowy nośnik – tym bardziej, że jest on dla użytkownika bezpłatny i dostarczany pocztą bezpośrednio do domu czy mieszkania. Warto mieć na uwadze fakt, że będzie to adres wskazany w koncie Karty Mieszkańca, dlatego dobrze jest upewnić się czy adres ten jest aktualny.

Jak dołączyć do Systemu FALA?

  • Przede wszystkim należy mieć ważny pakiet mieszkańca na dany rok kalendarzowy.
  • Po zalogowaniu do konta w Karcie Mieszkańca należy dodać pakiet o nazwie „Połącz konto z systemem FALA”. To powoduje automatycznie założenie konta w Systemie FALA oraz zamówienie plastikowej karty, jej personalizację oraz wysyłkę pocztą na adres użytkownika podany w systemie Karty Mieszkańca. Otrzymanie karty FALA będzie też oznaczać dostęp do oferty Systemu FALA z poziomu aplikacji Jestem z Gdańska. Dodając pakiet można wybrać też wariant samej aplikacji, bez zamawiania plastikowej karty.
  • Aby następnie aktywować otrzymaną pocztą kartę FALA, użytkownik musi zalogować się do konta Karty Mieszkańca, przejść do sekcji „Identyfikatory”, kliknąć „Dodaj nowy identyfikator”, jako rodzaj wybrać „Karta Mieszkańca z obsługą Fala”, wprowadzić i powtórzyć numer otrzymanej karty i kliknąć „Dodaj” – karta zostanie w tym momencie w pełni aktywowana.

Karta „2 w 1”

Nowe Karty Mieszkańca / FALA oferują pełną funkcjonalność „zwykłych” Kart Mieszkańca, umożliwiają korzystanie z bezpłatnych wejść czy zniżek, bezpłatne przejazdy dla uczniów i innych osób uprawnionych czy wypożyczanie książek w bibliotekach.

Skip to content