Fala na dożynkach w Kartuzach

Wielkim wydarzeniem oraz wspaniałą okazją do zabawy stało się nasze spotkanie z mieszkańcami Pomorza podczas dożynek wojewódzkich w Kartuzach. Ankieterzy zbierający opinie o systemie biletowym Fala, zapraszali uczestników imprezy do dyskusji o transporcie publicznym, a dzieci zachęcali do zabaw związanych z ekologią oraz podróżowaniem. 

Spotkanie odbywało się w niedzielę, 22 września, w ramach realizacji działania pod nazwą „Analiza marketingowa na potrzeby opracowania zestawu produktów w ramach Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności(…)”. Celem zadania jest pozyskanie informacji od mieszkańców Pomorza/pasażerów i potencjalnych pasażerów transportu publicznego, a następnie stworzenie specjalnej analizy, która pozwoli na przygotowanie systemu biletowego Fala w taki sposób, aby był on przyjazny dla ludzi akceptowalny przez pasażerów korzystających z pociągów, autobusów, tramwajów i trolejbusów. 

Przypomnijmy: system Fala to platforma, która integruje wszystkie dostępne na Pomorzu rodzaje komunikacji publicznej. Jej założeniem jest doprowadzenie do sytuacji, w której pasażer nie musi martwić się o to, gdzie i za ile ma kupić bilet. Dostanie on narzędzia (np. aplikację telefoniczną, kartę transportową), które umożliwią mu bezgotówkowe płacenie za przejazdy. 

System sam będzie rozpoznawał, na jakiej trasie odbyła się podróż i ile trzeba będzie za nią zapłacić. Na koniec dnia system obciąży konto pasażera wyliczoną kwotą, ale przy założeniu, że zastosuje wszystkie możliwe ulgi, upusty i rozwiązania taryfowe. 

Jedyne, co będzie musiał zrobić pasażer, aby móc skorzystać ze wszystkich tych udogodnień, to zarejestrować się na samym początku do systemu i wprowadzić swoje dane, które umożliwią platformie ustalenie, jakie ulgi ustawowe i lokalne można danej osobie naliczać. 

Spotkanie z mieszkańcami Pomorza w Kartuzach to pierwsze z całego cyklu spotkań, jakie zaplanowaliśmy na wrzesień, październik i listopad. Będziemy na bieżąco informować o kolejnych miejscach, w których się pojawimy z naszymi stoiskami.

Wszystkie osoby, które są zainteresowane uzyskaniem bliższych informacji o systemie Fala lub pragnące przekazać nam swoje opinie na ten temat, zapraszamy do kontaktu mailowego: innobaltica@innobaltica.pl lub pod numerem tel. 58 712 95 22.

Zobacz też poniżej galerię ze zdjęciami z imprezy.

Działanie jest współfinansowane ze środków instrumentu finansowego ELENA w ramach projektu System BIT dla Pomorza. Zajrzyj na stronę projektu.

Skip to content