Fala w Słupsku na Targach Ogrodniczych

Fala na Targach Ogrodniczych w Słupsku

O komunikacji miejskiej wśród sadzonek kwiatów, drzewek owocowych, warzyw i owoców? Czemu nie. W minioną sobotę, 28 września 2019 r. nasz „wędrujący” namiot Fala dotarł na Targi Ogrodniczo-Pszczelarskie w Słupsku. Było mnóstwo zabawy, ale też poważnych rozmów o transporcie publicznym. 

Gośćmi targów byli zarówno zagorzali działkowcy, jak i amatorzy, których działalność ogrodnicza ogranicza się do posadzenia kilku krzaczków przed domem. A że pogoda wyjątkowo dopisała, wydarzenie zgromadziło tłumy.

Goście bardzo chętnie odwiedzali nasze stoisko Fala, przy którym dyskutowaliśmy o nowych rozwiązaniach w komunikacji, ale także organizowaliśmy zabawy i warsztaty dla dzieci.

Najmłodsi chętnie rysowali swoje pojazdy marzeń, lepili z plasteliny fantastyczne, ekologiczne maszyny i odpowiadali na pytania, jak uratować naszą planetę przez zanieczyszczeniami, natomiast nieco starsi bardzo chętnie wypełniali ankiety, w których mogli wyrazić swoje opinie na temat rozwiązań stosowanych w transporcie publicznym. 

Opowiadaliśmy wszystkim o nowym systemie Fala, dzięki któremu każdy pasażer będzie mógł podróżować swobodnie pomiędzy różnymi miastami Pomorza, nie troszcząc się o to, gdzie i za ile kupić bilet. 

Mieszkańcy Słupska i okolic bardzo entuzjastycznie reagowali na projekt rozwiązania, które zdejmie z nich obowiązek martwienia się o to, jak zorganizować podróż. Narzędzie będzie bowiem miało system planowania wyprawy, poinformuje nas o możliwych środkach lokomocji, podsunie najkorzystniejsze stawki za bilety, a na koniec samo obciąży nas kwotą za przejazdy – najniższą z możliwych. Jedyne, co będzie musiał zrobić pasażer, to zarejestrować się w systemie i zdecydować, czym się chce odbijać w pojazdach – telefonem, specjalną kartą komunikacyjną czy też kartą bankową. 

Przypomnijmy: nowy system Fala zacznie działać już w drugiej połowie przyszłego roku.

Spotkanie z mieszkańcami Pomorza w Słupsku to drugie z cyklu wydarzeń, jakie zaplanowaliśmy na wrzesień, październik i listopad. Będziemy na bieżąco informować na naszym profilu facebookowym o kolejnych miejscach, w których się pojawimy z naszymi stoiskami. 

Wszystkie osoby, które są zainteresowane uzyskaniem bliższych informacji o systemie Fala lub pragnące przekazać nam swoje opinie na ten temat, zapraszamy do kontaktu mailowego: innobaltica@innobaltica.pl lub pod numerem tel. 58 712 95 22. 

Działanie jest współfinansowane ze środków instrumentu finansowego ELENA w ramach projektu System BIT dla Pomorza.

Skip to content