System FALA - współczesne myślenie o transporcie publicznym

System FALA to narzędzie znacząco ułatwiające korzystanie z komunikacji publicznej. Tym co, wyróżnia FALĘ od rozwiązań komercyjnych, jest obszar działania – system obejmie całe województwo pomorskie – oraz fakt, że łączy w sobie wiele elementów i funkcjonalności rozproszonych dziś w różnych miejscach. System działa wg zasady „wsiadaj i jedź” – nie musisz znać cen biletów, zawiłości ponad 100 taryf w Pomorskiem. Wystarczy, że zaznaczysz swoją obecność w pojeździe poprzez proste kliknięcie w aplikacji lub przyłożenie karty do czytnika, a system dam dobierze najkorzystniejszy bilet.

Na system FALA składa się portal pasażera systemfala.pl wraz z planerem podróży, dostępny przez stronę www oraz docelowo również przez aplikację system FALA dostępną na Android i IOS, a także około 6 tys. falomatów i czytników, czyli urządzeń będących połączeniem kasowników i biletomatów, montowanych aktualnie w pojazdach komunikacji miejskiej oraz na stacjach kolejowych. 
Każda osoba zarejestrowana w Systemie FALA będzie mogła zarządzać swoim kontem np. przypisywać własne uprawnienia do ulg, czy podpiąć do swojego konta kartę płatniczą. Umożliwi to automatyczne naliczenie ulgi i płacenie za przejazdy. Jeśli ktoś nie chce przypinać karty może zasilić swoją ePortmonetkę – także dostępną przez aplikację i portal pasażera. A jeśli chce posługiwać się BLIKIEM-również z takiej formy płatności będzie mógł skorzystać.
Co ważne – konto FALA warto mieć, ale nie jest to obligatoryjne, by korzystać z udogodnień systemu. Za przejazd zapłacić można też kartą bankomatową lub sczytać kod QR z biletu papierowego.    

Jak działa System FALA? - zobacz film

Play Video

Galeria

InnoBaltica Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością entered in the National Court Register kept by the District Court Gdańsk-Północ in Gdańsk, 7th Commercial Division of the National Court Register under number 
KRS: 0000311943
NIP: 9571003404
REGON: 220639884

InnoBaltica takes the privacy of its website users seriously. You can find detailed information about what personal data we collect here and how we use it here.

InnoBaltica Sp. z o.o.

ul. Równa 19/21
80-067 Gdańsk, Polska
Telefon: +48 58 712 99 00 
E-mail: innobaltica@innobaltica.pl