Firma Thales uzyskała najwięcej punktów w przetargu na wykonanie zintegrowanego biletu dla Pomorza

Firma Thales uzyskała najwyższą punktację w przetargu na zbudowanie systemu zintegrowanego biletu FALA dla Pomorza. Według komisji oceniającej nadesłane rozwiązania, przedstawiła ona najkorzystniejszą ofertę. Oznacza to, że w ciągu najbliższych trzech miesięcy zostanie podpisana umowa na realizację tego zadania i jesienią rozpocznie się tworzenie systemu, na który mieszkańcy Pomorza i turyści czekają od wielu lat. 

Przypomnijmy: do przetargu na wykonanie systemu zintegrowanego biletu (którego techniczna nazwa to Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności) przystąpiły cztery podmioty: 

  • Mennica Polska SA, 
  • konsorcjum, którego Liderem jest Asseco Data System SA, 
  • Conduent Business Solutions France SAS, 
  • konsorcjum, którego liderem jest Thales Polska Sp. z o.o. 

Od 1 czerwca eksperci ze spółki InnoBaltica, która z ramienia pomorskich samorządów odpowiada za projekt, analizowali nadesłane oferty i pod koniec czerwca dokonali wyboru oferty najkorzystniejszej. Kolejnym krokiem było wezwanie wykonawcy do przesłania dokumentów wymaganych ze względów formalnych. 

Na tym etapie możemy ogłosić, że firma Thales uzyskała najwyższą ocenę komisji przetargowej.

– Wszystkie firmy, które złożyły oferty to podmioty o bardzo dużym doświadczeniu, które tworzyły już rozwiązania zintegrowanego biletu w wielu miejscach na świecie – mówi Jarosław Kuik, dyrektor projektu ze spółki InnoBaltica. – Każda z ofert reprezentowała bardzo wysoki poziom. Ocena, której dokonywaliśmy to złożony proces, w którym przyznaje się punkty za bardzo szczegółowe elementy sytemu. Najwięcej punktów w tym procesie uzyskała firma Thales, choć musimy przyznać, że różnice punktowe były niewielkie.

Skip to content