Głosowanie zakończone – uroczysty finał 18 marca

Zakończyło się głosowanie w Konkursie na nazwę pomorskiego biletu metropolitalnego. Przypomnijmy – internauci oddawali głosy na jedną z czterech finałowych nazw: FALA, JANTAR, STER i MORS. W poniedziałek, 11 marca 2019 r. zamknęliśmy plebiscyt. 

O tym, która z propozycji stanie się oficjalną nazwą pomorskiego biletu metropolitalnego, dowiemy się 18 marca 2019 r. podczas uroczystości zaplanowanej na godzinę 14.00. 

Jak przebiegał konkurs 

2 stycznia 2019 roku rozpoczęliśmy konkurs na nazwę systemu, który pozwoli na podróżowanie różnymi środkami komunikacji zbiorowej w województwie pomorskim na jednym bilecie. Formularz dla uczestników konkursu znajdował się na stronie www.biletpomorze.pl. Do 16 stycznia zbieraliśmy propozycje. 

Przez dwa tygodnie nadesłano ich 3236. Finałową czwórkę wyłoniła Kapituła konkursu, w skład której weszli prezydenci i burmistrzowie miast Pomorza, naukowcy, przedstawiciele stowarzyszeń i spółek związanych z transportem publicznym oraz reprezentanci mediów. Obradom przewodniczył Ryszard Świlski, marszałek województwa pomorskiego. 

Następnie cztery finałowe nazwy poddane zostały głosowaniu publicznemu, które zamknięte zostało 11 marca o godz. 10.00. 

Zwycięska nazwa podana zostanie do publicznej wiadomości 18 marca, podczas uroczystości rozstrzygnięcia konkursu – o godz. 13.30 w Sali Okrągłej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

Skip to content