Kalendarz 2021

PROJEKT INTERCONNECT

Oddajemy w Państwa ręce niezwykły kalendarz. Stanowi on niejako podsumowanie miedzynarodowgo projektu Interconnect, który realizowaliśmy przez ostatnie trzy lata. Na kartach kolejnych miesięcy znajdują się kody QR, które odsyłają do opisów narzędzi i funkcjonalności, jakie opracowaliśmy w tym czasie. 
Określenie wspólnych założeń do integracji opłat za przewozy w transporcie zbiorowym oraz jednolitej informacji pasażerskiej – to główne zadania projektu Interconnect realizowanego w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk 2014-2020. Spółka InnoBaltica była partnerem tego projektu i reprezentowała w nim województwo pomorskie. Jako współpomysłodawca projektu przyjęła funkcję lidera działań pilotażowych. Naszymi partnerami w projekcie Interconnect byli Region Blekinge/Szwecja (lider/partner wiodący projektu), Guldborgsund/Dania, Rostock/Niemcy, Kłajpeda/Litwa, Viimsi/Estonia. 
Założenie było takie, aby wspólnie z partnerami zagranicznymi wypracować rozwiązania, które umożliwią pasażerom podróżowanie pomiędzy krajami południowego Bałtyku, wykorzystujące komunikację regionalną, miejską i przeprawy promowe w oparciu o zintegrowany bilet. Nadrzędnym celem działań jest ograniczenie ruchu samochodowego na obszarze południowego Bałtyku za pomocą dostosowanych do potrzeb pasażerów, zintegrowanych usług transportu publicznego na trasach regionalnych i transgranicznych. Współpraca z koordynatorami transportu, krajowymi ministerstwami transportu w krajach leżących w rejonie południowego Bałtyku i innymi związanymi z tym organizacjami, dało wyjątkową okazję, aby wypracować sposoby i rozwiązania korzystne dla wszystkich partnerów projektu. 
Pod koniec 2017 roku Interconnect został uznany za flagowy projekt Strategii Unii Europejskiej dla Regionu Morza Bałtyckiego. 
O wypracowanych rozwiązaniach przeczytacie na kolejnych kartach naszego interconnectowego kalendarza. Odczytujcie kody QR zamieszczone w kalendarzu papierowym lub szukajcie na naszej stronie internetowej pod nazwami kolejnych miesięcy 2021 roku!

Skip to content