O projektach transgranicznych podczas Transport Week

O współpracy transgranicznej podczas Tygodnia Transportu

Podczas trzydniowej imprezy pod nazwą Transport Week odbyło się seminarium dla firm i instytucji, które uczestniczą w programie Interreg Południowy Bałtyk. Tematem rozmów była współpraca transgraniczna oraz sposoby na finansowanie i udoskonalanie rozwiązań transportowych. 

Transport Week to jedno z najpopularniejszych wydarzeń poświęconych branży TSL (transport, spedycja, logistyka). Odbyło się w Gdańsku w dniach 6-8 marca 2018 roku w pomieszczeniach Filharmonii Bałtyckiej. 

Jedną z imprez towarzyszących konferencji było spotkanie firm i instytucji realizujących projekty unijne w ramach programu Interreg Południowy Bałtyk pod nazwą „Cross border cooperation: how to improve and finance innovative transport practices”. 

Po prezentacji wybranych założeń programowych przedstawiciele poszczególnych projektów dyskutowali na tematy związane z tym, jak organizowana jest praca w zespołach, na temat politycznych i finansowych zagadnień związanych z realizacją zadań, a także o problemach pojawiających się w trakcie wykonywania poszczególnych elementów pracy. Była to doskonała okazja do nawiązania kontaktów oraz porównania stylów działania. 

Projekt Interconnect, w którym spółka InnoBaltica jest jednym z dziewięciu partnerów, reprezentowała Agnieszka Wojtach.

Skip to content