FALA na XIV Polskim Kongresie Inteligentnych Systemów Transportowych (ITS)

Przedstawiciele InnoBaltica wzięli udział w XIV Polskim Kongresie ITS (16-17.05.2022 r., Warszawa), który zgromadził licznych przedstawicieli administracji centralnej i samorządowej, a także przedstawicieli branży związanej z ITS (inteligentnymi systemami transportowymi). ITS to przede wszystkim urządzenia i oprogramowanie, które usprawniają ruch drogowy (wpływają na skrócenie czasu przejazdu, efektywne wykorzystanie sieci transportowej, poprawę bezpieczeństwa), ale do ITS zalicza się również nowoczesne systemy informacji pasażerskiej i poboru opłat za transport – takie jak nasz system FALA.

FALA NA CAŁE WOJEWÓDZTWO POMORSKIE, TO NAJWIĘKSZY TEGO RODZAJU SYSTEM W POLSCE- PREZENTACJA PROJEKTU

Marcin Stefański, Prezes Zarządu InnoBaltica, przedstawił prezentację dotyczącą szczegółów FALI. – To największy tego rodzaju system w Polsce, jedyny obejmujący całe województwo. Urządzenia systemu zamontowane zostaną na ponad 200 stacjach i przystankach kolejowych Pomorza oraz w ok. 1 tys. pojazdów komunikacji miejskiej. Jest to system, który posłuży pasażerom przynajmniej przez kilkanaście lat. Wprowadzenie FALI na rynek to proces bardzo złożony, planujemy m.in. liczne działania informacyjne i promocyjne, które mają na celu „zaprzyjaźnić” mieszkańców z nowym systemem – powiedział Prezes Marcin Stefański.

Główne funkcjonalności systemu FALA – slajd pochodzący z prezentacji InnoBaltica z Polskiego Kongresu ITS w Warszawie

SYSTEM FALA DO ZADAŃ SPECJALNYCH – PANEL DYSKUSYJNY

Paweł Rydzyński, Koordynator ds. Rozwoju Projektu w InnoBaltica, wziął udział w panelu dyskusyjnym „Przyszłość technologii płatności w transporcie publicznym”. – Jestem fanem nowatorskich rozwiązań taryfowych, które mogą być obsługiwane przez takie systemy jak FALA, np. taryfy, w której opłata jest uzależniona od liczby przejechanych przystanków. Mam nadzieję, że takie rozwiązania będą docelowo wprowadzone również w FALI – powiedział Paweł Rydzyński.

Skip to content