Tam dotrzesz transportem publicznym

Turystyczne perełki Pomorza, gdzie bez trudu dotrzesz autobusem i pociągiem.

Żeby spędzić czas na łonie natury i zobaczyć piękne krajobrazy, nie trzeba jechać godzinami samochodem. W wiele cudownych miejsc na terenie Pomorza dojedziecie komunikacją miejską. Dzisiaj zaproponujemy Wam kilka takich wycieczek.

Mechelinki 

Kiedyś była to niewielka osada rybacka – nad samym morzem. Dziś Mechelinki zostały już częściowo odkryte przez przyjezdnych, ale wciąż jeszcze leżą z dala od głównych szlaków turystycznych. 

Z Mechelinek roztacza się przepiękny widok na zatokę, cypel Rewa i rezerwat Mechelińskie Łąki. Znajduje się tu przystań rybacka z charakterystycznymi kaszubskimi kutrami rybackimi, mały targ rybny i piaszczysta plaża. 

Do Mechelinek dojedziecie autobusami gdyńskiego ZKM linii 146 oraz 105. 

Ptasi Raj na wyspie Sobieszewo 

Ptasi Raj to jeden z piękniejszych rezerwatów ptasich w Polsce. Znajduje się przy ujściu Wisły Śmiałej do Zatoki Gdańskiej. W skład rezerwatu wchodzi kilka większych i mniejszych zbiorników wodnych w tym dwa jeziora: Ptasi Raj i Karaś oraz okoliczne bagna. 

W rezerwacie występuje ponad 320 gatunków roślin oraz ponad 200 gatunków ptaków. Przez teren Ptasiego Raju przebiega ścieżka przyrodniczo-dydaktyczna z tablicami informacyjnymi na temat różnych elementów przyrodniczych oraz dwiema wieżami obserwacyjnymi. 

Do pętli przy ul. Nadwiślańskiej (tam trzeba wysiąść) dojedziecie gdańskim autobusem linii 186. 

Jar Raduni pomiędzy Babim Dołem a Borkowem 

Jar Raduni to przepiękna, malownicza trasa przez las. Głęboki wąwóz z przełomowym fragmentem rzeki oferuje nieomal górski krajobraz, a szlak przegradzany powalonymi drzewami daleki jest od typowego leśnego duktu.

Jar można przemierzyć albo od Babiego Dołu do Borkowa, albo w przeciwnym kierunku. Wszystko to jedynie kilka kilometrów od Żukowa.

Do stacji kolejowych Babi Dół oraz Borkowo, gdzie rozpoczyna (lub kończy się nasz szlak) dojechać można Pomorską Koleją Metropolitalną w relacji Gdynia – Kościerzyna. Jeśli zaplanujecie zakończenie spaceru w Babim Dole, możecie dodatkowo załapać się na pyszny obiad w restauracji znajdującej się przy wyjściu ze szlaku.

Jezioro Otomińskie 

Nad Jezioro Otomińskie, choć trudno w to uwierzyć, docierają miejskie autobusy z Gdańska. Trudno uwierzyć, bowiem teren wokół przypomina raczej głębokie Kaszuby niż obrzeża wielkiej aglomeracji. 

Plaża nad jeziorem, malownicze szlaki przez bukowy las, ptaki śpiewające dziesiątkami głosów i dzika zwierzyna – to wszystko znajdziecie zaledwie 12 km od Głównego Miasta w Gdańsku. 

Do Otomina dojedziecie m.in. autobusami nr 174 i 574

Skip to content