Trójmiejskie Ogólnopolskie Seminarium Transportowe TOST

Najważniejsze wyzwania zrównoważonego transportu, rozwiązania techniczne dedykowane osobom o ograniczonej możliwości poruszania się, sposoby kształtowania optymalnych dla miast systemów transportu zbiorowego – to tylko niektóre tematy, jakie będą poruszane podczas dwudniowego Trójmiejskiego Ogólnopolskiego Seminarium Transportowego (TOST). 

Trójmiejskie Ogólnopolskie Seminarium Transportowe rozpocznie się 26 kwietnia o godz. 8.30 na Politechnice Gdańskiej i potrwa do piątkowego popołudnia. Wezmą w nim udział zarówno naukowcy specjalizujący się w tematyce transportowej, jak i przedstawiciele firm wdrażających rozwiązania z zakresu mobilności i komunikacji. Uczestnikami będą także studenci kształcący się na uczelniach technicznych. 

Spółka InnoBaltica, jako podmiot przygotowujący wdrożenie na terenie województwa pomorskiego Platformy Zintegrowanych Usług Mobilności, objęła seminarium patronatem i bierze w nim czynny udział. 

Jarosław Kuik, dyrektor projektu PZUM wygłosi o godz. 9.30 prezentację pod nazwą „Wspólny bilet, czyli Platforma Zintegrowanych Usług Mobilności dla województwa pomorskiego. Założenia projektu i wnioski po dialogu technicznym”. Będzie to okazja, aby dowiedzieć się „z pierwszej ręki”, na czym będzie polegał i jakie funkcjonalności zapewni projektowany system nazywany potocznie wspólnym biletem dla Pomorza.

Seminarium odbędzie się w auli Gmachu Głównego Politechniki Gdańskiej przy ul. Narutowicza 11/12. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia znajdziecie pod tym adresem.

Skip to content