Warsztaty z licealistami ze Starogardu Gdańskiego

W czwartkowe popołudnie w siedzibie naszej spółki gościliśmy młodzież z II Liceum Ogólnokształcącego w Starogardzie Gdańskim. Spotkanie zaaranżowała fundacja Inspirujące Przykłady, która wspiera 17-18-latków w procesie wybierania zawodu, czy raczej drogi życiowej. 

Projekt fundacji polega na tym, że kontaktuje młodzież z poszczególnych szkół województwa pomorskiego z różnymi firmami. Celem spotkań jest z jednej strony pokazanie, na czym polega praca w danym przedsiębiorstwie, ale z drugiej strony – przedstawienie, jak wielu specjalistów z różnych dziedzin potrzeba, aby zbudować sprawną firmę i jaka jest specyfika ich pracy w zależności od branży. 

Wartością dla przedsiębiorstwa jest spojrzenie na oferowane usługi czy wytwarzane przedmioty oczami młodych odbiorców, możliwość poznania ich preferencji i sposobów postrzegania. 

Okazją do takiego dwustronnego poznania się są zazwyczaj warsztaty

spółce InnoBaltica zaproponowaliśmy formułę polegającą na tym, że licealiści – po zapoznaniu się ze strukturą i głównymi zadaniami firmy – dostali zadania do wykonania. Ich głównym celem było wskazanie mocnych i słabych stron transportu publicznego na Pomorzu oraz zaproponowanie rozwiązań z wykorzystaniem nowych technologii

Oczywiście młodzież nas nie zawiodła. Pracowała w trzech zespołach. Bardzo trafnie postawiła diagnozę i z ogromną kreatywnością stworzyła propozycje rozwiązań. 

Każdy zespół musiał wśród swoich członków wskazać osoby odpowiedzialne za poszczególne zadania – od szefa projektu, poprzez architekta systemu, informatyka, aż po grafika czy specjalistę ds. komunikacji społecznej. 

Musimy przyznać, że choć jako spółka zajmująca się tematem transportu publicznego mamy mnóstwo danych i informacji o sytuacji w Starogardzie Gdańskim i okolicach, to jednak z pomocą młodzieży dowiedzieliśmy się wielu nowych rzeczy o specyfice komunikacji na terenie Kociewia

Wierzymy, że spotkanie w spółce InnoBaltica zachęciło te osoby, które myślą o przyszłości w branży nowych technologii, do podjęcia odpowiednich kroków, żeby ten plan zrealizować.

Czytaj więcej na temat działalności fundacji Inspirujące Przykłady.

Skip to content