Warsztaty z młodzieżą ze Słupska

We wtorek, 5 lutego 2019 r., młodzież z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Słupsku wzięła udział w warsztatach zorganizowanych na terenie naszej spółki. Ze sprawą fundacji Inspirujące Przykłady, która wspiera 17-18-latków w procesie wybierania przyszłej drogi zawodowej, trafili do nas głównie uczniowie kształcący się w zawodzie informatyka. 

Wśród zadań, jakie dla nich zaplanowaliśmy, było m.in. przygotowanie rozwiązań dla określonych scenariuszy podróży z wykorzystaniem możliwości zakupu biletu na pojazdy komunikacji miejskiej z użyciem nowych technologii.

Jedna z grup miała – przykładowo – poprowadzić osobę niepełnosprawną wraz z psem-przewodnikiem poprzez proces zaplanowania podróży oraz zakupu biletów na określonej trasie wraz z procesem zmiany profilu użytkownika (niepełnosprawny miał raz jechać z psem, a później już bez niego). 

Uczniowie podeszli do tematu bardzo konkretnie i technologicznie. Z użyciem przygotowanych przez naszych architektów oprogramowania „eksponatów” pokazali krok po kroku, jak mógłby wyglądać cały proces w nowym systemie płacenia za bilety. 

Podczas spotkania rozmawialiśmy także na temat mocnych i słabych stron rozwiązań w transporcie publicznym, jakie obserwujemy dziś, a także szukaliśmy pomysłów, jak można by rozwiązywać różne niedogodności poprzez wykorzystanie nowych narzędzi technologicznych.

Spotkanie było okazją do wymiany pomysłów, poznania wzajemnie swoich potrzeb, a dla młodzieży było także próbką tego, jak pracuje się w firmie technologicznej. Kolejne spotkanie z młodzieżą zaplanowane jest na koniec marca.

Skip to content