Transportowa debata w Gdyni

Debata o transporcie multimodalnym

W  środę, 25 listopada, na Uniwersytecie Morskim w Gdyni eksperci zajmujący się transportem publicznym dyskutować będą na temat tzw. transportu multimodalnego. Debatę organizuje Dziennik Bałtycki, a partnerem tego wydarzenia jest nasza spółka InnoBaltica – w ramach realizowanego projektu Interconnect.

Przedmiotem dyskusji będą m.in. kierunki rozwoju transportu multimodalnego na terenie woj. pomorskiego, źródła jego finansowania oraz wpływ na środowisko. 

Uczestnicy debaty będą szukać odpowiedzi na to, jak przyspieszyć integrację regionalnych środków transportu pasażerskiego, jak rozwijać infrastrukturę, by pomorskie porty jeszcze szybciej goniły bałtycką konkurencję oraz czy na zaplanowane działania znajdą się w najbliższych latach wielomilionowe dotacje. 

Ważnym tematem dyskusji będzie również kwestia otwierania się na morze m.in. poprzez zintegrowany bilet na Pomorzu, umożliwiający pasażerom realizowanie podróży międzynarodowych z wykorzystaniem komunikacji regionalnej miejskiej i żeglugi pasażerskiej oraz nowoczesna informacja dla turysty. Eksperci poszukają odpowiedzi, jakie znaczenie mają takie rozwiązania dla rozwoju turystyki i gospodarki. Jak Pomorze pod tym kątem wypada na tle innych regionów? 

Ważnym elementem rozmów będzie również sprawa międzynarodowych projektów unijnych dla rozwoju regionów nadbałtyckich – m.in. projektów transportowych, naukowych, infrastrukturalnych itp.  

Prelegentami debaty będą: prof. nadzw. Maciej Matczak, dyrektor Instytutu Morskiego Uniwersytetu Morskiego w Gdyni, Paweł Rydzyński, szef Biura relacji z klientem w spółce InnoBaltica, Jakub Koczara, kierownik Działu Handlowego Zarządu Morskiego Portu Gdynia S.A. oraz Marcin Majek, wójt Gminy Kosakowo. 

– Rozwiązaniem idealnym, do którego dążymy, jest sytuacja, w której z obrzeża dużego miasta dojeżdżam do centrum korzystając kolejno z auta lub roweru, które zostawiam przy przystanku kolejowym, następnie z pociągu, a w samym centrum z autobusu, tramwaju czy hulajnogi, którą zostawiam pod naszym miejscem pracy – powiedział, wprowadzając do tematów dyskusji, Paweł Rydzyński z naszej spółki. – Dobrze zorganizowany pasażerski transport multimodalny daje korzyści, nie tylko samym podróżującym, ale również środowisku, przestrzeni i paradoksalnie, także tym osobom, które na co dzień korzystają z samochodów. 

Debata pt. „Transport multimodalny”, odbędzie się w środę (25.11.2020) o godz. 11 na Uniwersytecie Morskim w Gdyni. Będzie można ją śledzić za pośrednictwem strony dziennikbaltycki.pl oraz naszego fanpage’a na Facebooku.

Skip to content